Dizayn Uzmanı Yeni Yıl Mesajı

2019 yılında bilişim alanındaki birbirinden faydalı projelerimize ve yapacağımız çalışmalara dair yeni yıl mesajı sizlerle.

15 yıllık bilişim alanındaki tecrübemiz olduğundan sitemizin pek çok yerinde bahsediyoruz. 15 yıldır bilişim alanında hem talepler doğrultusunda hizmet verdik hem de kendi bünyemizde projeler üretip geliştirdik. Dizaynuzmani.com ‘u ise 2009 yılında hayata geçirdik. Dizaynuzmani.com ‘u kurduktan sonra standart bir web tasarım firması gibi hemen web tasarım ve diğer bilişim işlerini almaya başlamadık. Zira olabildiğince nitelikli hizmet vermek için gerekli unsurlara sahip olmamız gerektiğine inandık. Sırf web tasarım yapabiliyoruz diye gerisinin teferruat olduğunu düşünmedik. Profesyonel ve verilebilecek en kaliteli hizmeti verebilmemiz için katetmemiz gereken yolların olduğunun bilincindeydik.

Projeler Ürettik

Kendi sitesi kalitesiz olan bir web tasarım firması gibi profesyonel web tasarım yapmayı vaat edemezdik. Kendi sosyal medya hesaplarını yönetemiyorken kişi ve firmaların sosyal medya hesaplarını yöneteceğimizi iddia edemezdik. Kendi sitesine organik trafik artışı sağlayamıyorken başkalarına SEO çalışması yapabileceğimizi belirtemezdik. Ticari faaliyetlerden bir haber olup, kişi ve firmalara nitelikli bir e-ticaret sitesi yapabileceğimizi söyleyemezdik. Bu nedenle tüm bunları öncelikle kendimiz tecrübe etmek, kendimiz gerçekleştirmek, herkesten önce bunları yapabileceğimizi kendimize ispatlamamız gerekiyordu.

Bu süre zarfında onlarca proje hayata geçirdik. Bu projelerin web tasarım çalışmalarını yaparak profesyonel web tasarım için gereken bilgi ve tecrübeye sahip olduk. Sosyal medya hesaplarını yöneterek nasıl nitelikli sosyal medya hesabı yönetileceğini tecrübe ettik. Projelerimize arama motoru optimizasyonu yaparak hedeflediğimiz kelimelerde üst sıralara çıkardık. E-ticaret sitesi sahibi olarak ve sitemize çalışmalar yaparak Türkiye ‘nin lider firmaları başta olmak üzere, binlerce kişinin bize ulaşmasını, bizden hizmet almasını sağladık. Dolayısıyla önce kendimizi gerçekleştirdik. Bu sayede bilişim hizmeti vereceğimiz kişi ve firmalara sadece bilgimizi değil, tecrübemizi de sunabilme imkanına sahip olduk. Zira ancak bu şekilde kaliteli hizmet verilebileceğine inandık.

Dizayn Uzmanı ‘nın Yılı: 2019

2019 yılı itibariyle, 2009 yılında hayata geçirdiğimiz firmamızın resmi web sitesi dizaynuzmani.com ‘un 10. yılını geride bırakıyoruz. Bugüne kadar üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğimiz ve başarıya ulaştırdığımız bütün projelerimizde edindiğimiz bilgi ve tecrübe doğrultusunda artık aktif olarak dizaynuzmani.com için çalışmaya başlayacağız. 2019 hedeflerimize dair çalışmalarımıza 2018 sonu itibariyle çalışmaya başladık. Neler yaptık ve yapacağız, kısaca bunlara beraber bakalım;

Web Sitemizi Sessiz Sedasız Yeniledik

Dizaynuzmani.com kurulduğu günden bu yana pek çok kez yenilendi. Yeni Web Sitesi Tasarımı Yaptırmalı mıyım? yazımızda da belirttiğimiz üzere teknoloji sürekli gelişiyor. Bundan 10 sene önceki bir web sitesinin sahip olduğu pek çok unsur günümüzde geçerliliğini yitirmiş durumda. Dizaynuzmani.com ‘da 10 senede pek çok kez yenilendi. Zira web tasarım firması olarak standartların üzerinde bir web sitesine sahip olmamız gerektiğine inanmaktayız. Bu doğrultuda da web sitemiz hem mobil uyumlu, hem görsel açıdan kaliteli hem de en son önemi ziyadesiyle artan unsur olan hız unsuruna sahip olmalıydı.

Önceki web sitemiz elbette mobil uyumluydu, görsel ve hız açısından standart bir siteydi. Her daim standartlara değil standart üstüne sahip olmayı ve oldurmayı isteyen bir firma olarak web sitemizi yeniledik. Hem görsel açıdan çok daha kaliteli bir görsele sahip olduk hem de sitemizin hızını 2 katına çıkardık.

Arama Motoru Optimizasyonuna Başladık

Elbette SEO hizmeti veren bir firma olarak arama motoru optimizasyonu yapmadan olmaz. Bu nedenle dizaynuzmani.com için arama motoru optimizasyonu çalışmalarımıza başladık. Daha önce projelerimiz için gerçekleştirdiğimiz ve başarıya ulaştığımız SEO çalışmasını şimdide dizaynuzmani.com için uyguluyoruz. Hedeflediğimiz kelimelere yönelik çalışmalarımıza yeni başlamamıza rağmen ilk haftalardan itibaren verim almaya başladık =)

Artık Daha Aktifiz

İzmir Web Tasarım firması olarak sadece bilişim hizmeti vermeyi hedeflemiyoruz. Aynı zamanda bilişim alanında hizmet almayı düşünen kişi ve firmaları bilinçlendirmeyi de hedefliyoruz. Bu doğrultuda 15 yıllık tecrübemiz çerçevesinde birbirinden yararlı konuları sizlerle paylaşıyoruz. Sadece son 15 günde 10 adet, birbirinden değerli konuyu, olabildiğince ayrıntılı ve anlaşılır şekilde yayınladık. Ortalama her 2 günde bir, herkese fayda sağlayacağına inandığımız bilgiyi blog sayfamızda paylaşıyoruz.

Dolayısıyla dizaynuzmani.com sadece bilişim hizmeti almak isteyen kişi ve firmaların adresi değil, aynı zamanda bilişim alanında bilgi almak isteyen kişi ve firmalarında adresi olacak.

Sosyalleşiyoruz 🙂

Yine arama motoru optimizasyonu çalışmalarımızda olduğu gibi kendisine sosyal medya çalışması yapmayıp başkalarına yapabileceğini vaat eden bir firma olmak istemiyoruz. Bu doğrultuda sosyal medya hesaplarımızın da nitelikli yönetimine çok yakında başlıyoruz.

Sosyal medya hesaplarımızda da yine birbirinden yararlı bilgiler, eğlenceli paylaşımlar hatta hediyeler 2019 yılında Dizayn Uzmanı ‘nın sosyal medya hesaplarında olacak =)

Projelerimizi Daha da Geliştireceğiz

firması olarak eğitime çok önem verdiğimizi defalarca kez dile getirdik. Aynı zamanda İzmir ‘i ve İzmirlileri çok seven bir firmayız. Bu doğrultuda projelerimiz arasında en değer verdiklerimiz İzmir ‘de eğitime yönelik projeler. Bu projelerimize gereken hassasiyet ve çalışmaya daha da önem vereceğiz. Projelerimizden herkesin faydalanması için gereken özveri ve çalışmayı göstererek, alanında lider projeler haline getireceğiz.

Sertifikalı Eğitimlere Başlayacağız

Hem İzmir ‘i seven hem de eğitime fazlasıyla önem veren bir firma olarak eğitim vermemek olmaz. İzmir ‘de bilişim alanında çalışan arayan firmaların nitelikli çalışan bulabilmesi, iş arayan kişilerin sahip oldukları nitelikli bilgi ile iş bulabilmesi için sertifikalı eğitimlere başlayacağız. Ayrıca bizden hizmet alan firmalara talepleri doğrultusunda, bizden eğitim alan kişileri yönlendireceğiz. Bu sayede bizden hizmet alan firmalara nitelikli çalışan bulma, bizden eğitim alan kişilere iş bulma imkanı sunacağız.

4 farklı kategoride, %100 öğrenme garantili, birbirinden değerli eğitimlerimizi danışmanlık hizmetimiz ile beraber vereceğiz.

Girişimciliğe Yönelik Çalışmalara Başlayacağız

İzmir ‘i çok seven bir olarak elbette ülkemizi de en az İzmir kadar sevmekteyiz. Girişimci bir firma olarak, ülkemizin kalkınmasına, lider ülkeler arasında yer almasına en ciddi katkıyı sağlayacak olan unsurun girişimcilik olduğunun fazlasıyla bilincindeyiz. Dünyada ülkelerin kalkınmasını hatta lider ülkeler arasında yer almasını sağlayan girişimciliğin bilişim alanındaki girişimcilik olduğunu da yakından takip etmekteyiz.

Bilişim alanında çalışmalar yapan bir firma olarak hem web sitemizde girişimcilik alanında birbirinden değerli makaleler yazmaya, hem girişimcilik alanında eğitimlere hem de girişimcilere maddi anlamda destek olabileceğimiz çalışmalara başlayacağız.

Sürpriz Çalışmalar 🙂

İzmir Web Tasarım firması olarak hiçbir zaman standart bir web tasarım firması olmayı hedeflemedik. Hiçbir zaman tek yapmamız gerekenin “internet tarayıcısına www ile başlayan bir alan adı yazıldığında bir web sitesi çıkıyor mu çıkmıyor mu, önemli olan bu” şeklinde düşünmedik. Yapılabilecek en iyi çalışmayı yapmayı, olabilecek en inovatif firma olmayı hedefledik.

2019 yılında sadece İzmir değil Türkiye ‘deki neredeyse hiçbir web tasarım firmasının yapmadığı çalışmaları hayata geçireceğiz. Bu çalışmalar ile hem bilişim alanında bilgi sahibi olmak isteyen kişi ve firmaları bilgilendireceğiz hem de firmamızdan bilişim hizmeti alan kişi ve firmaların ciddi kazançlar elde etmelerini sağlayacağız. Elbette şimdilik bunları açıklamak yerine hayata geçirdikten sonra görülmesi taraftarıyız =)

Bizi Takip Edin

2019 yılına dair bu noktaya kadar bahsettiğimiz çalışmalarımızın bir kısmına başladık. Kalan kısmına da 2019 ‘un yarısından sonra başlamayı hedeflemekteyiz. Hedeflerimiz doğrultusunda durmadan ve yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. 15 yıllık bilişim alanında edindiğimiz bilgi ve tecrübe doğrultusunda artık edindiğimiz bilgi ve tecrübemizin meyvelerini toplamaya, bu meyvelerden herkesin yararlanmasını sağlamaya başlıyoruz. Bu nedenle bizi takip edin 😉

2019 yılının başta ülkemize başarılar, tüm insanlığa hayırlar, güzellikler ve mutluluklar getirmesini en içten duygularla dileriz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>