Tel: 0 505 930 72 61 Mail: iletisim@dizaynuzmani.com

Yönetim Panelli Web Tasarım Nedir?

Yönetim Panelli Web Tasarım Nedir?

bir web sitesine sahip olmak yasal bir zorunluluk olmasının yanı sıra web sitesi sahibi için önemli bir gerekliliktir. En önemli gerekliliğin başında ise site sahibinin, sitesini istediğini zaman, yönetim paneline girerek güncelleyebilmesi gelmektedir. Söz konusu güncelleme mevcut bir bilgiyi düzenleme de olabilir, yeni bir veri girişi de olabilir.

Bu tarz ihtiyaçlar genel olarak web sitesini yapan kişi ya da firma tarafından gerçekleştirilse de, ne yazık ki pek çok web sitesi yapan kişi ya da firma web sitesini yaptıktan sonra web sitesiyle ilgilenmemektedir. İlgilenen kişi ya da firmalara 7/24 ulaşabilme imkanı bulunmamaktadır. Bazı durumlarda ise ücret talep edilmektedir. İşte tüm bu sorunlar ile uğraşmak yerine web sitesi sahibi yönetim paneli vesilesiyle kolaylıkla sitesini güncelleyebilmeli ya da içerik girişi yapabilmelidir.

Yönetim PanelliBu noktaya kadar belirttiklerimiz yönetim panelli bir web sitesinin önemine ziyadesiyle vurgu yapmaktadır. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunmaktadır. Örneğin çok profesyonel görünüme sahip bir web tasarım yaptırmış olabilirsiniz. Fakat o site statik kodlarla tasarlanmış bir web sitesi ise bu ne yazık ki yönetim panelinin olmadığı anlamına gelir. Dolayısıyla web sitesi ancak çeşitli tasarım programlarıyla, kod düzenlemeleri yapılarak güncellenebilmektedir. Bu da sadece sitenin tasarlandığı kodlara hakim birini bulmanızı ve ücret talep edilmesi demektir.

Diğer önemli husus ise, yönetim panelinin karışık olmaması ve yönetim paneline girdiğinizde kolaylıkla düzenleme ya da içerik girişi yapabilmenizi sağlayacak şekilde basit olması gerekmektedir. Çeşitli tarayıcı hataları, bazı tarayıcılarda sorun çıkarıp bazılarında çıkarmaması gibi sorunlarda yaşanmamalıdır.

Dizayn Uzmanı olarak sizlere kolaylıkla düzenlemeler ve içerik girişleri yapabileceğiniz yönetim paneline sahip web siteleri yapıyoruz. Türkçe, kolaylıkla kullanılabilen ve çok çeşitli imkanlara sahip yönetim paneli ile istediğiniz zaman sitenizi güncelleyebilme ve içerik girebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Eğer ki bilişim ile alakalı konulara yabancıysanız biz size gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Öğrenmek istemiyor ya da güncelleme veya içerik üretimi ve girişi için vaktiniz yoksa Dizayn Uzmanı olarak Site Yönetimi & İçerik Üretimi hizmetine sahip olma imkanı sunuyoruz.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WhatsApp WhatsApp 'tan Yazın