Web Tasarım da Ücretsiz SSL Önemi

imkanı, Dizayn Uzmanı Bilişim Hizmetlerinden web tasarım hizmeti alan kişi ve firmalara tanıdığımız bir ayrıcalıktır.

SSL açılımı Secure Sockets Layer, Türkçe ise “güvenli giriş katmanı” anlamına gelmektedir. Web sitesi kullanıcıları ile sunucu arasındaki verilerin şifrelenerek gerçekleşmesini sağlar. Ağırlıklı olarak e-ticaret siteleri ve veri güvenliği gerektiren siteler için kullanılsa da, günümüzde arama motoru optimizasyonu bazlı çok ciddi bir öneme sahiptir.

Ücretsiz

Ücretsiz SSLBir web sitesinde SSL olup olmadığını anlamak çok kolaydır. İnternet tarayıcısının adres kısmında bağlantı HTTPS olarak görünür ve yeşil renkte “Güvenli” yazmaktadır. Lakin bir web sitesinde SSL yani HTTPS bağlantısının olmasının yanı sıra, web tasarımında SSL kurallarına uygun olarak tasarlanması gerekmektedir. Aksi taktirde görünmesi gereken yeşil renkte “Güvenli” yazısı yazmamakta ve ünlem işareti ile uyarı vermektedir.

Dolayısıyla bir web sitesinde SSL olması kadar, web tasarımında SSL kurallarına uygun şekilde tasarlanması, sitede SSL kurallarına aykırı unsurlar nedeniyle uyarı yer almamalıdır. Ayrıca SSL yani HTTPS bağlantıya sahip olmak, sadece kullanıcılara sitenizin güvenli olduğunu göstermekle kalmaz. Aynı zamanda arama motorlarına da sitenizin güvenli olduğunu göstermektedir.

Ücretsiz İçin Önemi

SSL SEOArama motoru optimizasyonu yapılmasının bir web sitesi için önemi tartışılamaz. Zira bir web sitesi ister ürün ya da hizmet satsın, isterse amacı sadece ziyaretçi çekmek olsun, web tasarımın arama motoru kurallarına uygun olması gerekmektedir.

Arama motoru optimizasyonu kriterlerinden biri de web sitesinde SSL yani HTTPS bağlantı olmasıdır. Google 6 Ağustos 2014 yılında bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, Google için güvenliğin son derece önemli olduğundan, bu nedenle HTTPS bağlantıya sahip web sitelerinin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacağından bahsedildi.

Dizayn Uzmanı olarak arama motoru optimizasyonuna son derece önem vermekteyiz. Web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması için ciddi bir öneme sahip olan, yıllık olarak yüzlerce TL ‘ye satılan SSL hizmetini ücretsiz olarak web tasarım hizmeti alan kişi ve firmalara vermekteyiz. Bununla da kalmayıp web tasarımı SSL kriterlerine uygun olarak yapmaktayız. Bu vesile ile sadece güvenilir bir siteye sahip olmakla kalmayıp, sıralamalarda kolaylıkla yükselme potansiyeline sahip bir web sitesine sahip olabileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>