Web Tasarım da Sistem Güncellemesi Nedir?

, bir web sitesinin yazılımının güvenlik ve özellik bazlı düzenli aralıklar ile güncellenmesi için sunulan imkandır.

Web siteleri arka planında yazılım bulunan yapılardır. Elbette arka planında yazılımı bulunmayan web siteleri de vardır. Fakat o web siteleri günümüz teknolojisine uygun olmayan, bir yönetim paneli, blog bölümü ve daha pek çok imkandan yoksun olan web siteleridir. Dizayn Uzmanı olarak bu tarz günümüz teknolojisinden uzak web tasarım hizmet vermediğimiz gibi, web tasarım yaptıracak hiçbir kişi ve firmaya tavsiye etmemekteyiz.

Teknoloji sürekli gelişiyor ve değişiyor. Her geçen gün yeni bir imkan ve özellik çıkıyor. Öyle ki, bundan birkaç yıl önce kurulmuş responsive olmayan, flash unsurlar barındıran, statik yapılı web siteleri artık günümüzde çok fazla geçerli değil. Dolayısıyla yenilenmeye ihtiyaçları var.

Arka planında yazılım bulunan, günümüz teknolojisine uygun web siteleri ise sürekli güncellenmeye ihtiyaç duymaktadır. Söz konusu güncelleme hem web sitesinde kullanılan imkanların iyileştirilmesi hem yeni özelliklere sahip olması hem de çeşitli güvenlik sorunlarının giderilmesi için yapılır.

Siteniz ile Sürekli İlgileniyoruz

Sistem GüncellemesiPek çok web tasarım hizmeti veren kişi ya da firma, bir web sitesini kurduktan sonra bir daha web sitesiyle ilgilenmemektedir. “Ben istenileni yaptım, siteyi teslim ettim, işim bitti” şeklinde düşünmektedir. Halbuki web siteleri yaşayan yapılardır. Bu nedenle de sürekli ilgiye, bakıma yani güncellenmeye ihtiyaç duyarlar. İlgilenilmemesi durumunda ise web siteniz çeşitli tehlikelere açık olur. Ayrıca web sitesi güncellemesi vesilesiyle sahip olabileceğiniz pek çok imkandan mahrum kalırsınız.

Her güncelleme beraberinde bir riskte taşımaktadır. Söz konusu yazılımsal güncelleme sitenizde bazı unsurlar ile çakışabilir ve sitenizin ya tamamı ya da çeşitli özellikleri çalışmayabilir. Bu durumda, sitenizin güncelleme öncesi yedeğinin alınması, sonrasında güncelleme işleminin yapılması gerekmektedir. Zira güncelleme nedeniyle bir sorun çıkar ise, alınan yedek vesilesiyle siteniz sorunsuz olarak eski haline getirilebilir ve yayınına devam edebilir.

Dizayn Uzmanı olarak “sitenizi yaptık, başka yapacak bir işim yok, hadi bize güle güle” demiyoruz. Siteniz yayında olduğu süre boyunca sitenizin güvenlik ve işlevsellik bazlı sorumluluğunu üstleniyoruz. Sitenizde bir problem çıkması durumunda “bizle alakası yok, bizi ilgilendirmez” de demiyoruz. Söz konusu problem ile ücretsiz olarak ilgileniyoruz. Dolayısıyla sizi sıkıntılar ile uğraştırmıyor, profesyonel bir web sitesine sahip olmanın mutluluğunu ve herhangi bir problemde sizin değil bizim uğraşacak olmamızın huzurunu yaşatıyoruz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>