Türkiye Facebook Kullanıcı Sayısı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan facebook temmuz 2017 verilerini açıkladı. Söz konusu verilere göre hangi ülkeden kaç tane üyesi bulunduğunu da açıklayan facebook ‘da liderlik koltuğu da değişti. İşte diğer Facebook 2017 temmuz verilerine göre ülkelerin ve 

2 milyar üyeyi aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma konusunda liderliği kimseye kaptırmayan facebook ‘ta birinci sırada artık Amerika Birleşik Devletleri değil, Hindistan var. 1 milyar 311 milyonluk nüfusu bulunan Hindistan aynı zamanda uzun yıllardır dünyanın en kalabalık ülkesi unvanına sahip Çin ‘in de tahtını zorluyor. Zira Hindistan ‘ın Çin ile arasındaki nüfus farkı sadece 60 Milyon ve bu kapanması zor bir fark değil.

241 milyon kullanıcı ile liderlik tahtına oturan Hindistan facebook kullanıcı sayısının yüzde 11’ini oluşturuyoruz. Tahtını Hindistan ‘a kaptıran Amerika Birleşik Devletleri ‘nin ise 240 milyon.

Türkiye Facebook Kullanıcı Sayısı

Facebook Kullanıcı Sayısı

Elbette bizi ilgilendiren Türkiye. Zira bir dönem facebook kullanıcı sayısında 4. sıraya kadar yükselmişken, facebook ‘un dünya çapında popülaritesi arttıkça yüksek nüfuslu ülkeler nedeniyle düşüşe geçtik.

80 milyonluk ülkemizin 56 milyonu facebook kullanıcısı ve facebook kullanıcılarının yüzde 3’ünü oluşturuyoruz. Başka bir açıdan bakıldığında nüfusumuzun yarısından çoğu facebook kullanıyor.

En fazla facebook kullanıcısının bulunduğu şehirlere bakıldığında ise sıralamamız daha üstlerde yer alıyor. 15 milyon kullanıcı ile İstanbul, en fazla facebook kullanıcı sayısına sahip şehirler arasında 5. sırada.

Nüfusumuzun yarısından fazlasının facebook ‘ta olması, firmaların ürün ya da hizmet pazarlaması için profesyonel bir facebook ve sosyal medya yönetimi yapmasını bir tercih olmaktan çıkarıyor. Zira facebook hedef kitleye ulaşma konusunda son derece cazip imkanlar sunuyor.

Sosyal Medya Yönetimi firmanızın ya da projenizin milyonlara ulaşmasını sağlayan en etkili yöntemlerden biridir. Firmanızın ya da projenizin sosyal medya hesapları için en ideal çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya yönetimi ile alakalı bilgi almak için Sosyal Medya Yönetimi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Soru, görüş ve talepleriniz için iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizden ve iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>