Web Tasarım Çalışması Ne Kadar Sürede Yapılır?

yaptırmayı düşünen firmalar ya da henüz firma olmamış firma adayları için bir web sitesine sahip olma zamanı son derece öneme sahiptir. Zira bir web sitesi zamanından sonra yaptırılmaması gerektiği gibi zamanından öncede yaptırılmamalıdır. Söz konusu zaman sektöre ve sezonluk iş yapılıp yapılmadığına göre değişmektedir. Bu ve benzeri unsurlar dikkate alınarak çalışması tarihi belirlenmelidir.

Web Tasarım Çalışması Süresi

Web Tasarım ÇalışmasıFakat firmalar bir web sitesinin aşağı yukarı profesyonel olması için ihtiyaç duyulan zamana dair çokta kayda değer fikre sahip değildir. Bunun nedeni X firması 2-3 günde web sitesi kurarken, Y firması 2-3 haftada web sitesi kurmaktadır, hatta Z firması 2-3 ayda web sitesi kurabilmektedir. Bunun ise nedeni X firmasının dandik, çokta fazla özenilmeyen ve çeşitli kriterlere dikkat edilmemiş web sitesi yapmasından kaynaklanmaktadır. Yani kaliteli denebilecek bir web sitesi 2-3 günde yapılamaz. Belki kaliteli olarak görünebilir fakat bir web sitesi sizlerin gördüklerinizden ibaret değildir. Ark planında sizin görmediğiniz fakat Google ve diğer arama motorlarının gördüğü, hatta ziyaretçilerinizin denk gelme potansiyelinin olduğu eksiklikler ya da yanlışlıklar mutlaka vardır.

Y Firmasının 2-3 hafta sürede yaptığı çalışma idealdir. Fakat o da yapılan web sitesinin türüne, web sitesinde olması gereken unsurlara göre değişebilir. Yani bu unsurlar vesilesiyle söz konusu ideal süre yetersiz gelebilir. Z Firmasının yaptığı web tasarım çalışması ise standardın üzerindedir. Fakat yine yapılan web tasarım çalışmasının türüne ve web sitesinde olması arzu edilen unsurlara göre söz konusu süre ideal olabilir.

Bir firma sahibi yaptırmak istediği web tasarım çalışması için kendi kafasında aşağı yukarı bir süre belirleyebilir. Fakat evdeki bu hesap her zaman çarşıya uymayabilir. Dolayısıyla aklınızdaki web sitesi için web tasarım çalışması yaptırmayı düşündüğünüz firmalar ile görüşmeli, yaptıracağınız web sitesine dair ayrıntılı bilgiler vererek aşağı yukarı ne kadar sürede çalışmanın tamamlanacağına dair bilgi almanızda fayda var.

Elbette sadece bu bilgiyi almanızda yeterli değildir. Zira web sitenizi yaptırdıktan sonra sitenize kişiler akın etmeyecek, bu sayede web siteniz vesilesiyle ciddi gelir elde edemeyeceksiniz. Dolayısıyla bu konumuzu bir sonraki konumuz olan Web Tasarım Yaptırma Zamanı konumuz ile pekiştireceğiz.

İzmir Web Tasarım firması olarak 15 yıllık bilişim alanındaki tecrübemiz ile profesyonel web tasarım çalışmaları yapmaktayız. Web Tasarım hizmetimize dair ayrıntılı bilgiye Web Tasarım sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Soru, görüş ve talepleriniz için iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizden ve iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One comment

  • Adana web tasarım

    Adana web tasarım

    Reply

    Çok güzel bir makale olmuş çok teşekkürler web tasarım üzerine faydalı bir makale yazmışsınız sitenizi takip ediyorum başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>