Tel: 0 505 930 72 61 Mail: iletisim@dizaynuzmani.com

SEO Çalışması Yaptırma Zamanı

SEO Çalışması Yaptırma Zamanı

yaptırma zamanı konumuz da, firmanız kurulmadan ya da sezon açılmadan ne kadar süre önce SEO çalışması yaptırmanız gerektiğine dair bilgiler vermeye çalışacağız. Fakat öncesinde bir önceki konumuz olan konusuna bakılmasında son derece büyük önem vardır.

Elbette SEO çalışması yaptırmak için bir web sitesine sahip olmanız gerektiğine dair bilgi vermeye gerek yok diye düşünüyoruz =) Fakat önceki konularımız olan Web Tasarım Çalışması Ne Kadar Sürede Yapılır? ve Web Tasarım Yaptırma Zamanı konularımızda belirttiklerimizin dikkate alınması gerekiyor. Zira orada verilen bilgiler ve süre sadece Web Tasarım çalışması ile alakalıdır. Hem web tasarım hem de SEO çalışması yaptırmak istemeniz durumunda, Web tasarım çalışması yaptırmanız gereken süre ilgili konularda belirttiğimiz sürelerden çok daha öncedir. Şimdi firması olarak SEO çalışması yaptırma zamanı ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

SEO Çalışması Yaptırma Zamanı

SEO Çalışması YaptırmaNe zaman SEO çalışması yaptırmam gerek?” tarzında bir sorunuz var ise, bu sorunun cevabı genel olarak “olabilecek en kısa sürede” dir. Bunun nedeni, belki firma sahibi olmadan 1 yıl önce web sitesi yapmanız gerekli değildir fakat bir web sitesi sahibi olduktan hemen sonra SEO çalışması yaptırmaya başlamanız son derece gereklidir. Zira SEO çalışmalarında “erken kalkan yol alır” mantığı geçerlidir. Yani SEO çalışmalarına ne kadar erken başlanırsa, hedeflenen kelimelerde, hedeflediğiniz tarihlerde üst sıralarda olma imkanınız o kadar yüksektir.

Elbette bir önceki SEO Çalışması Süresi konumuzda da belirttiğimiz üzere, SEO çalışması süreklilik gerektirmektedir. Dolayısıyla rekabet oranı düşük bir kelimede zamanından önce çalışma yaptırmak istemeyebilirsiniz. Örneğin yazın iş yapan bir firma iseniz, rekabet oranı düşük yani 1-2 aylık SEO çalışmasında üst sıralara çıkabileceğiniz bir kelimede Ekim-Kasım aylarında SEO çalışmasına başlamanız çokta büyük bir gereklilik değildir. Fakat garanti olması için bu aylarda da SEO çalışması yaptırabilirsiniz.

Zamanından erken SEO çalışması yaptırmak sizi sıkıntıya sokmaz fakat zamanından sonra SEO çalışması yaptırmaya başlamanız sıkıntıya sokabilir. Aynı örnekten, yani yazın iş yapan bir firma örneğinden tekrar yola çıkalım. Eğer ki yazın iş yapan bir firma Mayıs ayında SEO çalışmasına başlarsa ve rekabet oranı düşük bir anahtar kelime hedefleniyorsa, muhtemelen yaz ortasında üst sıralarda yer alacaktır. Yani sezonun yarısı kaçmış olacaktır. Rekabet oranı yüksek bir kelime ise koskoca bir sezonun kaçması içten bile değildir.

Dolayısıyla planlarınızı sağlam adımlar atarak atmanızda fayda vardır. Zira bu adımları doğru atmanız durumunda ciddi maddi kazançlar elde edebileceğiniz gibi ciddi maddi kayıplarda yaşayabilirsiniz.

olarak sizin hedeflediğiniz kelimelerde SEO çalışmasına başlanması gerektiği konusunda, sizin çıkarlarınız doğrultusunda bilgiler veriyoruz. çalışmalarımızı titizlikle yapıyor, sonuç odaklı ve yükselme garantili hizmeti veriyoruz. çalışmalarımıza dair ayrıntılı bilgiyi Arama Motoru Optimizasyonu sayfamızdan alabilirsiniz.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

WhatsApp WhatsApp 'tan Yazın