SEO Çalışması Süresi

süresi önceki konularımızdan olan “Web Tasarım Çalışması Ne Kadar Sürede Yapılır?” konumuz ile benzer özellikler taşımaktadır. Zira ikisi de istenilen çalışmaya bağlı olarak kısa ya da uzun sürebilir. Bu konumuzda konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Bu şekilde SEO çalışması yaptırma konusunda daha sağlıklı adımlar atma imkanına sahip olabilirsiniz.

Belirtmekte yarar gördüğümüz önemli bir husus var ki, SEO çalışması, Web Tasarım çalışmasına göre daha belirsizdir. Zira bir web tasarım çalışması tamamen web tasarım firması ile alakalıyken, SEO çalışması hem SEO çalışmasını yapan firma ile hem arama motorları ile hem de diğer dış etkenler ile alakalıdır. Dolayısıyla bir web tasarım için “şu kadar sürede çalışma tamamlanır” tarzında kesine yakın konuşmak mümkünken, SEO çalışması için aynı kesinlik söz konusu değildir. Bu nedenle bir olarak bizler İzmir SEO çalışmaları için kesin bir süre vermiyor, sadece yükselme garantisi veriyoruz. Şimdi SEO çalışması süresi hakkında bilgi vermeye çalışalım.

SEO Çalışması Süresi

SEO ÇalışmasıSEO çalışması süresi tamamlanması konusunda yukarıda da belirttiğimiz üzere birden fazla unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan çok daha önemli olanı ise arama motorlarında yükselmeyi arzu ettiğiniz kelimenin zorluğudur. Rekabet oranı yüksek, yani birden fazla web sitesinin üst sıralarda olmaya çalıştığı bir anahtar kelime hedeflenmiş ise çalışmanın tamamlanma süresi uzundur. Aynı şekilde rekabet oranı düşük, yani hiçbir web sitenin üst sıralarda olmaya çalışmadığı ya da az sayıda web sitesinin üst sıralarda olmaya çalıştığı bir anahtar kelimelerde üst sıralara çıkmak çok daha kolay ve kısa sürmektedir.

Anahtar kelimenizin rekabet oranının yüksekliği ya da düşüklüğü kadar, web sitenizin arama motorları standartlarında olup olmaması da, SEO çalışması konusunda önemli birer etkendir. Zira siteniz arama motorları standartlarında ise daha kolay, değil ise daha zor anahtar kelimenizde üst sıralara çıkarsınız.

Bu noktaya kadar belirttiklerimiz dışında daha pek çok unsur süreyi etkilemektedir. Dolayısıyla söz konusu SEO çalışması süresi konusunda ön görülerde bulunmak için SEO çalışması yapma konusunda nitelikli bilgi sahibi olmak gereklidir. Bu durumda da SEO çalışması yapan bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

SEO çalışması konusunda belirtilmesi gereken en önemli unsur, rekabet oranı çok yüksek bir kelimede ilk sayfaya çıkmak için garanti bir süre verilememesidir. Aynı şekilde rekabet oranı orta seviye olan bir anahtar kelimede de ilk sayfada olma garantisi bulunmamaktadır. Bunun nedeni arama motorlarının algoritmalarını sürekli güncellemeleridir. Bu da arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmanın yapılan bir güncelleme ile geçerliliğini yitirmesidir. Piyasada çok fazla kişi ve firma rekabet oranı yüksek kelimelerde ilk sayfalara çıkarılacakları konusunda kandırılmaktadır. Buna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

SEO Çalışması Bitmez

Konunun başlığına SEO çalışması süresi dedik fakat SEO çalışması, web tasarım çalışması gibi değildir. Yani web tasarım çalışması yaptırıp, bir web sitesi sahibi olduktan sonra uzun süre web tasarım çalışmasına ihtiyaç duymayabilirsiniz. Fakat söz konusu süre SEO çalışması olunca ucu açıktır.

Bu durumu bir araba yarışına benzetmek konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır; Rekabet oranı yüksek yani birbirinden zorlu yarışmacıların olduğu bir araba yarışı düşünelim. Onlar hedeflediğiniz anahtar kelimede ne kadar uzun zamandır çalışma yapıyorsa o kadar sizden öndeler demektir. Sizin onları yakalayabilmeniz için zorlu ve uzun soluklu bir SEO çalışması yaptırmanız gereklidir. Aynı şekilde rekabet oranı düşük yani ilerlemeyen ya da yavaş ilerleyen yarışmacıların olduğu bir araba yarışında rakiplerinizi geçmeniz daha kolaydır.

Bu noktada dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken en önemli unsur, öne geçtiğinizde her daim önde olacağınızın garantisi olmamasıdır. Zira siz en öndeyim diyerek ilerlemeyi bırakırsanız, bu arkanızdaki web sitelerinin ilerlemesi durumunda size geçeceği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla en öne geçseniz dahi, rekabet oranı yüksek değilse SEO çalışmasını sonlandırmamak, sadece tempoyu düşürmekte fayda var.

firması olarak, arzu ettiğiniz SEO çalışması konusunda sizlere gerekli tüm bilgiyi, sizin çıkarlarınız doğrultusunda aktarmaktayız. Aynı zamanda İzmir Web Tasarım firması olarak 15 yılı aşan web tasarım, 10 yıllık çalışması tecrübemiz çerçevesinde sizler için en ideal arama motoru optimizasyonu çalışmasını yapmaktayız.

SEO, arama motorlarında hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralara çıkarak, sizin sunduğunuz hizmet ya da sattığınız ürün ile ilgilenenlere ulaşmanızı sağlayan en etkili çalışmadır. Yükselme garantili SEO hizmetimize dair ayrıntılı bilgiyi SEO sayfamızdan alabilirsiniz. Soru, görüş ve talepleriniz için iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizden ve iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>