E-Ticaret Sitesi Kurmak

kurmak için birden fazla seçenek vardır. Her bir seçeneğin kendi içerisinde avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu yazımızda bir e-ticaret sitesi kurmak için seçeneklere, bu seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarına değineceğiz.

E-Ticaret sitesi, sizlere internet üzerinden 7/24, Türkiye ‘nin hatta dünyanın her yerine satış yapma imkanı sunan sanal mağazadır. Aynı zamanda fiziksel bir dükkana nazaran kira, elektrik, su, stopaj ve benzeri giderleri yoktur. Personel giderinin minimum seviyede olmasının yanı sıra, hırsızlık ve diğer olası problemler için ekstra güvenlik önlemleri almanız gerekmez. İzmir Web Tasarım firması olarak bir ya da e-ticaret sitesi sahibi olmak için gereksinimlere değinelim.

E-Ticaret Sitesi İçin Şirket Olma Gereksinimi

E-Ticaret SitesiTam anlamıyla bir e-ticaret sitesi kurmak için firma olmanız gerekmektedir. Zira e-ticaret siteleri, site üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapma imkanı sunan sitelerdir. Site üzerinden kredi kartı ile alışveriş imkanı da Sanal POS kurulumları ile mümkündür. Sanal POS başvurusunu da sadece şirketler gerçekleştirebilir.

Şirket olmayı gerektirmeyen, internet üzerinden satış yapma imkanı sunan siteler için tam anlamıyla e-ticaret sitesi denilemez. O siteler için ancak ürün tanıtım siteleri denilebilir. Yani internet üzerinden ancak sipariş oluşturulabilir. Ödemeler ise ancak havale/EFT ya da kargo firmalarının sunduğu kapıda ödeme ile yapılabilir. Elbette bu süreçte fatura kesme zorunluluğu olması nedeniyle şirket kurmak yani vergi mükellefi olmak gerekmektedir.

E-Ticaret Sitesi Sahibi Olma Seçenekleri

Yazının başında da belirttiğimiz üzere e-ticaret sitesi sahibi olmak için birden fazla seçenek, bu seçeneklerin kendi içerisinde avantaj ve dezavantajları vardır. Her birini ayrıntıları ile incelemeye çalışalım.

E-ticaret paketleri, e-ticaret yazılım firmaları tarafından sunulan imkandır. E-ticaret yazılım firmaları, kendi bünyelerinde bir e-ticaret yazılımı geliştirirler ve bu e-ticaret sitesinin satışını e-ticaret paketleri adı altında yaparlar. E-ticaret yazılım firmalarının satışını gerçekleştirdiği e-ticaret paketlerinin avantaj ve dezavantajları şu şekildedir;

E-Ticaret Paketleri Avantajları

 • 1-2 gün civarı bir sürede e-ticaret siteniz kurulur.
 • E-ticaret sitenizin yazılımı ile ilgilenen bir ekip vardır.
 • Düzenli olarak yazılım geliştirilir ve güncellenir.
 • Bazı firmalar 7/24 iletişim kurma imkanı sunabilir.

E-Ticaret Paketleri Dezavantajları

 • Her yıl binlerce TL ödeme yapmanız gereklidir.
 • Teknik ekip ve müşteri temsilcileri ile sorunlar yaşayan/yaşamış çok fazla kişi vardır.
 • E-ticaret sitenizi başka bir firmaya taşıyamazsınız.
 • Yazılımsal müdahaleler söz konusu değildir, sadece ücret dahilinde kendilerine yaptırabilirsiniz.
 • E-ticaret sitesi için en önemli özellikler ya üst paketlerde ya da ek ücretlerle bulunmaktadır.

Özel Yazılım E-Ticaret Sitesi

Özel yazılım e-ticaret siteleri, A ‘dan Z ‘ye istediğiniz bir e-ticaret sitesine sahip olmak isteyenler için ideal bir seçenektir. Bu seçeneğin avantajları ve dezavantajlarının boyutu çok daha büyüktür.

Özel Yazılım E-Ticaret Sitesi Avantajları

 • Tam anlamıyla istediğiniz özelliklere sahip bir e-ticaret sitesine sahip olursunuz.
 • Standart üstü bir e-ticaret sitesi meydana getirmeniz durumunda rakiplerinizden ciddi farklarınız olur.
 • Herhangi bir firmaya bağlı kalmadan e-ticaret sitenizin geliştirilmesini kendi bünyenizde yaparsınız.

Özel Yazılım E-Ticaret Sitesi Dezavantajları

 • Sağlam bir yazılım ekibi kurmanız gerekmektedir. Bu yazılım ekibi için maaş ve diğer ödemeler ile ciddi bir gidere sahip olursunuz.
 • E-ticaret sitesinin yazılımının tamamlanması 1 yıl civarı sürebilir.
 • 1 yıl civarı bir süre çok ciddi harcamalar yapmanıza karşılık e-ticaret siteniz aktif olmadığı için kazanç elde edemezsiniz.

Hazır E-Ticaret Sitesi Kurmak

En yaygın ve en fazla tercih edilen e-ticaret sitesi sahibi olma seçeneğidir. Zira hem en uygun maliyetli hem de en fazla özgürlük sunan seçenektir. Hemen hemen bütün bu seçeneği tercih etmektedir. Yazılım bilgisine sahip olmanız durumunda kendinizde bu seçenek ile e-ticaret sitesi kurma imkanına sahipsiniz. Biz bir vesilesiyle e-ticaret sitesi kurmak isteyeceğinizi düşünerek avantaj ve dezavantajlardan bahsedelim.

Hazır E-Ticaret Sitesi Avantajları

 • Bir seferliğe mahsus e-ticaret sitesi kurulumu için ücret ödersiniz. Her yıl binlerce TL ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Talebiniz doğrultusunda e-ticaret sitesini farklı bir firmaya taşıyabilir/taşıtabilir ya da yazılım kodlarına erişim talep edebilirsiniz. (Bu talebi her firma kabul etmeyebilir)
 • E-ticaret siteniz birkaç hafta gibi kısa bir sürede hazır olur.
 • Tasarım konusunda sayısız seçeneğe sahip olursunuz.

Hazır E-Ticaret Sitesi Dezavantajları

 • Düzgün ve işini bilen bir web tasarım firması bulmanız kolay olmayabilir.
 • E-ticaret sitesi kurulumu yapan web tasarım firması düzgün değilse, ihtiyaç duyduğunuz teknik ve satış desteğini alamazsınız.

E-Ticaret Sitesi Kurmak Bizim İşimiz 🙂

Çok klasik bir tabir ama doğrusu bu; E-ticaret sitesi kurmak bizim işimiz. Hemen hemen bütün web tasarım firmaları e-ticaret sitesi kurmaya ve e-ticaret süreçlerine dair bilgi sahibiyken, biz tecrübe sahibiyiz. Zira bilişim alanındaki bilgi ve tecrübelerimiz ile e-ticaret alanında da çalışmalar yapmaktayız. Bir firması olarak Türkiye ‘nin önde gelen markalarına çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Ticari faaliyetlerimiz çerçevesinde TRT Spor, Colin’s, Boyner, Graniser ve daha sayabileceğimiz yüzlerce firma ve marka bulunmaktadır. Bu da e-ticaret faaliyetlerimiz konusunda bilgimiz ve tecrübemizin bir göstergesidir.

olarak, hemen hemen bütün web tasarım firmalarının yaptığı gibi sadece e-ticaret sitesi kurmuyoruz. Aynı zamanda sizlere yılların birikimi ve tecrübesi doğrultusunda, kurduğumuz e-ticaret sitesinden nasıl etkili satışlar yapabileceğinize dair danışmanlık yapıyoruz. Piyasada bazı kişi ya da firmaların binlerce TL karşılığında sunduğu bu danışmanlık hizmetini, olarak bizden e-ticaret sitesi hizmeti alan firmalara ücretsiz olarak sunuyoruz.

Aynı zamanda e-ticaret sitenizi nasıl etkili kullanacağınıza dair hem kullanım hem de satış odaklı ücretsiz eğitim veriyoruz. Yine bilgimiz ve tecrübemiz doğrultusunda sizler için en ideal seçenekleri sunuyor, sizlerin çıkarları doğrultusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Hemen bir e-ticaret sitesi sahibi olmak için iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi sahibi olmak isteyen kişi ve firmalar için profesyonel e-ticaret çözümleri sunuyoruz. Sadece profesyonel e-ticaret sitesi çalışması değil, e-ticaret faaliyetleri olan bir firma olarak ücretsiz danışmanlık ve eğitim veriyoruz. E-ticaret sitesi ile alakalı bilgi almak için E-ticaret sitesi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Soru, görüş ve talepleriniz için iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizden ve iletişim formumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>