Web Tasarımın SEO Uyumlu Olmasının Önemi

bir web sitesine sahip olmanın en önemli nedeni ve faydası, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmektir. Arama motorları sizin hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan en ideal araçtır. Zira kişiler sizin sunduğunuz hizmeti ya da sattığınız ürünü arama motorlarında arama yaparak bulurlar. Dolayısıyla sizin sunduğunuz hizmeti ya da sattığınız ürünü arayan kişilere ulaşmak veya karşısına çıkmak sizin en temel hedefiniz olmalıdır.

Arama motorları belli kriterlere sahip web sitelerine daha üst sıralarda yer verirler. Bu kriterlere uyum için yapılan çalışmaya popüler tabiri ile SEO, Türkçe açıklaması ile arama motoru optimizasyonu denilmektedir. Yani web sitenizin arama motorlarının belirlediği kriterlere yönelik optimizasyon çalışmasıdır.

SEO çalışmasına dair ortalama 2.000 civarı kriter bulunmaktadır. Bunlar iç SEO ve dış SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İç SEO, adından da anlaşılabileceği üzere sitenizde yapılan yazılımsal, tasarımsal ve içerik bazlı çalışmalardır. İç SEO çalışması arama motorlarının belirlediği kriterlere uygun olmadığı sürece, dış SEO çalışması ile arama motorlarında üst sıralarda yer almakta o kadar zorlaşır.

SEO Uyumlu Web Tasarımın Önemi

SEO UyumluSEO uyumlu bir web sitesine sahip olmak size çok ciddi avantajlar sağlar. Söz konusu avantaj ise, rekabetin düşük olduğu anahtar kelimelerde hiçbir maliyet harcamadan ya da çok cüzi ücretler ile arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde ise çok yüksek ücretler ödemenize gerek kalmaksızın üst sıralarda yer alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Aynı mantık ile söyleyebiliriz ki, eğer web siteniz SEO uyumlu değil ise, SEO çalışması yapılmadan en basit kelimelerde dahi üst sıralarda yer alamazsınız. Rekabetin yüksek olduğu kelimelerde üst sıralarda yer almak için çok ciddi ücretler ödemeniz gereklidir. Hatta çok yüksek ücretler ödeseniz dahi üst sıralarda yer almanız çok zor bir ihtimal olabilir.

Hizmetimiz

Dizayn Uzmanı olarak arama motorlarında kolaylıkla yükselmenizi sağlayacak kriterlerde web tasarım çalışması yapıyoruz. Söz konusu çalışmanın en temel unsurları arasında responsive (mobil uyumlu), SSL sertifikalı, blog bölümü olan, hızlı sayfa yüklenme süresine sahip bir web sitesine sahip oluyorsunuz.

SSL sertifikalı, responsive ve hızlı sayfa yüklenme süresi ile arama motorlarının istediği kriterlerde bir web sitesine sahip oluyor ve blog sayesinde yine arama motorlarının en çok dikkat ettiği güncellik kriterine uyum sağlayabiliyorsunuz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>