Web Tasarım da Temel SEO Çalışması Nedir?

Temel SEO çalışması özetle, web sitenizin belirlenen kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmadır.

Arama motorlarında sizin sunduğunuz hizmeti ya da ürünü arayan kişilerin, sizin sitenize ulaşması, firmanızın hizmet ya da ürün satışlarını fazlasıyla arttırmaktadır. Dolayısıyla yapmakta bir web sitesi sahibi olmak kadar önemlidir.

Neden ?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılması gereken arama motoru optimizasyonu çalışmalarına dair ortalama 2.000 civarı unsur bulunmaktadır. Bunların en önemlisi de nitelikli sitelerden backlink alımları, SEO uyumlu makale yazılması, Google AdWords desteği ve daha pek çok maddiyat gerektiren unsur bulunmaktadır.

Söz konusu maddiyat gerektiren önemli çalışmaların dışında yapılan SEO çalışmasını ise temel SEO çalışması olarak nitelendirmekteyiz.

Temel SEO Çalışması Neleri İçermektedir?

Temel SEO ÇalışmasıHer ne kadar kendisini Temel SEO Çalışması olarak nitelendirerek basit bir çalışmaymış gibi düşünülmesine neden olsak da, piyasada yüzlerce hatta binlerce TL ‘yi bulan bir çalışmadır. Bu çalışma vesilesiyle rekabet oranı düşük kelimelerde ilk sıralarda yer alma imkanınız bulunmaktadır. Rekabet oranı yüksek kelimelerde ise nitelikli bir SEO çalışması yapılması durumunda, arama motorlarında üst sıralarda olmanız çok daha kolaydır.

Söz konusu çalışmamız SEO ‘nun İç SEO ve Dış SEO olmak üzere iki ana bölümünden oluşmaktadır. Bu çalışma kapsamında sitenizin anahtar kelimelerini belirliyor ve site içerisinde bu anahtar kelimeleri dikkate alarak içerik doldurma işlemini gerçekleştiriyoruz. Yine sitenizdeki görselleri SEO kuralları çerçevesinde optimize ediyoruz. Site içi link inşasını SEO kuralları çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra daha pek çok SEO kurallarına yönelik site içi SEO çalışması gerçekleştirmekteyiz.

Site dışı SEO çalışması olarak en önemli unsurlardan biri Google Webmaster Tools ‘a sitenizi ekliyor, gerekli sitemap eklemesini ve ayarları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yine site dışı SEO çalışmaları kapsamında son derece önemli olan backlink alımlarını ise, sitenizi projelerimize ekleyerek gerçekleştiriyoruz.

Netice olarak piyasada yüzlerce hatta binlerce TL ‘ye verilen hizmeti, hemen hemen tüm web tasarım hizmeti veren firma ve kişilerin web tasarım hizmeti kapsamında vermediği hizmeti Dizayn Uzmanı olarak ücretsiz veriyoruz. Bu sayede yüzlerce hatta binlerce TL ‘lik masraftan muaf oluyorsunuz. En önemlisi de arama motorlarında üst sıralarda yer alma imkanına sahip oluyorsunuz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>